Zastanawiasz się, który rodzaj zamknięcia kopert najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze? Zobacz czym różnią się poszczególne formy zamknięć i na co należy zwracać uwagę przy wyborze kopert.
Koperty mogą różnić się między sobą rozmiarem, grubością papieru czy też formą zamknięcia. Ze względu na rodzaje zamknięć, możemy wyróżnić najczęściej cztery typy zamykania kopert.
Jest to najczęściej spotykana forma zamykania kopert o małych rozmiarach. Na klapie zamykającej kopertę znajduje się klej, który zaczyna działać po jego uprzednim zwilżeniu. Zaraz po zwilżeniu klapy kopertę można swobodnie zamknąć. Ze względu na właściwości kleju, który nakłada się na zamknięciach koperty, ta forma klejenia jest bardzo wytrzymała. Przy odpowiednim przechowywaniu kopert są one niemal nieograniczenie trwałe i właściwie nie mają daty przydatności do użytku.
Bardzo wygodna forma zamykania kopert z wykorzystaniem lateksu. Koperta wyposażona jest w dwa paski kleju, które znajdują się odpowiednio na klapie otworowej i na kontr-klapie. Aby zakleić kopertę wystarczy delikatnie odgiąć kontr-klapę i nałożyć ją na klapę. W tym momencie klej zaczyna działać. W przypadku klejenia samoklejącego nie ma potrzeby zwilżania którejkolwiek klapy. Samo zaklejanie kopert jest bardzo szybkie i wygodne. Jednym minusem jest ograniczona przydatność kopert. Przy dobrym przechowywaniu, mogą być one zdatne do użytku przez okres ok. 1 roku. Po tym czasie klej nie spełnia do końca swoich funkcji i może wystąpić problem ze szczelnym zamknięciem koperty.
Koperta z paskiem foliowym zabezpieczającym klej zwana jest także kopertą z odrywanym paskiem. Klapa koperty wyposażona została w pasek foliowy, którzy przykrywa klej i zabezpiecza go przed wyschnięciem. Aby zamknąć kopertę wystarczy ściągnąć pasek zabezpieczający i zamknąć klapę odpowiednio ją dociskając. Koperty z zamknięciem HK są bardzo wygodne w użytku, a co najważniejsze zapewniają bardzo szczelne zamknięcie. Dodatkowym ich atutem jest długa wytrzymałość. Przy dobrym przechowywaniu mogą być zdatne do wykorzystania nawet przez okres 5 lat. Decydując się na zakup kopert z firmowym nadrukiem zdecydowanie warto rozważyć tę opcję. Foliowy pasek zabezpieczający klej sprawia, że wykonywanie nadruku na kopertach jest bardzo wygodne i zapewnia satysfakcjonujący efekt końcowy.
W przypadku kopert bez naniesionego kleju musimy samodzielnie nanieść klej na klapy koperty, aby zapewnić jej trwałe zamknięcie. Ze względu na to ograniczenie, koperty bez naniesionego kleju są wybierane tylko w bardzo rzadkich przypadkach.
Jeżeli rozważamy zakup kopert firmowych z nadrukiem, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego zamknięcia koperty. Aby podjąć właściwą decyzję warto rozważyć następujące aspekty związanych z użytkowaniem kopert:
Mając na uwadze powyższe aspekty warto przekalkulować, które rozwiązanie będzie optymalne dla naszej firmy. Niezależnie jednak od formy zamknięcia, warto pamiętać, że firmowy nadruk na kopertach stanowi bardzo atrakcyjną ozdobę korespondencji i poprawia rozpoznawalność marki. Poznaj więcej powodów,dlaczego warto zamówić koperty z nadrukiem do firmy.